OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

0,00 €

O telových a ušných sviečkach

Telové sviece Spirit

Tělové a ušné sviečky

Telové sviečky nie sú zdravotníckym materiálom, ale výnimočným nástrojom ľudového liečiteľstva používaným už pradávna rôznymi národmi a kultúrami. Liečivé sviečky sú jednou z prastarých metód našich predkov, ktorá pomáha uvoľniť a obnoviť tok energie v tele, zbaviť naše telo toxínov a vyliečiť bolesť. Starodávne národy, ktoré mali bohaté skúsenosti s prírodnou medicínou, prišli na to, že ak v ceste prúdenia energie v tele vznikne prekážka, táto blokáda nám spôsobuje bolesť. Odstrániť ju skúšali všelijako. Aj ohňom.

Liečivé sviečky si naši predkovia kedysi pripravovali z kôry stromov či liečivých rastlín. Neskôr objavili, že keď sviečky ponoria do včelieho vosku, horia dlhšie a pomalšie a účinok je oveľa väčší. Ušné a telové sviečky majú aj dnes takmer univerzálne použitie – od vkladania do uší a pupka, až po boľavé miesta na stavcoch a svaloch. Skúsení terapeuti môžu aplikovať sviečku aj na určité akupunktúrne body.

K znásobeniu a posilneniu terapeutických a liečivých účinkov je vhodné sviečky potierať éterickými olejmi (ako sú napr. levanduľa, harmanček, rozmarín, jasmín, klinček, atď. )

Telová sviečka je vlastne prírodné ľanové plátno namáčané vo vosku a zmotané do špecifického lievikovitého tvaru. Všetky vosky sú v podstate uhľovodíky, čo znamená, že sa z veľkej časti skladajú z atómov uhlíka a vodíka. Prírodné ľanové plátno je zasa vo svojej podstate tým najideálnejším horľavým materiálom vhodným ako knôt sviečky. Pri horení sa z neho totiž neuvoľňujú žiadne toxické jedovaté látky a preto je zdravotne nezávadný.

Jej základom je jemné vákuum – „komínový efekt“, pomocou ktorého sviečka priložená na telo, dokáže vytiahnuť z tela nežiadúce toxíny, nepotrebné látky, chorobné zárodkya pod. Počas horenia sa v nej vytvorí vákuum, čím sa spustí proces sania nežiadúcich procesov v tele, čoho výsledkom sú rôzne štruktúrované usadeniny na vnútornej strane spodnej časti sviečky. Sviečky používame ručne vyrobené z prírodného 100% bavlneného plátna, prírodného včelieho vosku a za studena lisovaných olejov a silíc . Je to prírodný relaxačný prostriedok využívajúci účinky bylín a tepla z horiacej sviečky v konečnom dôsledku k zlepšeniu a k celkovej relaxácii organizmu na fyzickej ale aj duševnej úrovni.

Telové sviečky priaznivo ovplyvňujú náš zdeformovaný bioenergetický systém. Napomáhajú pri rôznych ochoreniach, zmierňujú zápalové procesy, uvoľňujú blokády, odbúravajú stres, stimulujú čistenie lymfatického systému, pomáhajú pri bolestiach, problémoch s tráviacim traktom, nervovým systémom… Prikladaním napríklad priamo na stuhnuté miesta na chrbte uvoľňujú svalstvo a napätie v chrbtici a kĺboch a prinášajú úľavu. Sviečky účinne pomáhajú znovu obnoviť prirodzený a zdravý tok životnej energie, stimulujú akupunktúrne body, čím harmonizujú meridiánové dráhy jednotlivých orgánov. Pomáhajú nám naštartovať lymfu a tým výrazne zvýšiť jej detoxikačnú schopnosť. Využitie sviečok je na mieste aj pri detoxikačných kúrach a procese odkyslenia organizmu, čo je zásadotvorná regenerácia, ktorá má za následok ľahšiu redukciu hmotnosti. Kým sme prekyslení, telo tuky pustiť nechce…

Tělové a ušné sviečky

Najčastejšie použitie telových sviečok: 
Porucha trávenia, chudnutie, detoxikácia - pupok ,čelné dutiny
Pri ženských ťažkostiach - na podbruško, vaječníky
Posilnenie imunity - brzlík
Depresie, nervozita - týmus, pupok
Zníženie horúčky - hrdlo, pupok
Pri bolestiach svalov - lokálne
Nespavosť - brzlík, pupok
Hemeroidy - na koniec chrbta - chrbtice
Čistenie čakier - priamo na čakry ( treba naštudovať)
Chrípka, prechladnutie - prsná kosť, týmus, hrdlo
Zmiernenie opuchov - priamo na opuch
Astma, zápal pľúc alebo zápaly dýchacích ciest - hrudná kosť
Žalúdočné ťažkosti - žalúdok
Hojenie jaziev - vedľa jazvy
Bolesti krčnej chrbtice - za krk
Na modriny - na modrinu alebo vedľa nej
Opar - pod ucho
Alergia - na pečeň
Zápal zubov a ďasien - na tvár
Chrípka - na tretie oko (medzi obočie)
Bolesť v krku - do jamky pod krkom
Čistenie lymfatického systému
Problémy s prostatou - na podbruško

Druhy:
* citrónová silica - tráviace ťažkosti, protikŕčové účinky
* čajovníková silica – prírodné antibiotikum, mykózy, candidózy
* eukalyptová silica – zápalové ochorenia dýchacích ciest, nádcha, kašeľ, astma
* levanduľová silica – migrény, reumatizmus
* muškátová šalvia silica – menštruačné problémy
* rozmarínová silica - reumatizmus, svalové bolesti
* bez silíc – všeobecne a pre alergikov na silice

Podrobný návod je napísaný na každom balení telových alebo ušných sviečok!
Je potrebné si dopredu nachystať nasledujúce veci:
- samotnú sviečku
- misku s vodou (na uhasenie sviečky)
- obyčajné servítky 2 ks
- zapaľovač alebo obyčajnú voskovú sviečku
- pokrývku tela pre ochranu pokožky

Aplikácia:
Predtým ako sa pustíte do samotnej terapie je dôležité vedieť ako postupovať.

Pred použitím sviečky je potrebné vypiť aspoň 2 dcl vody a po skončení ,,sviečkovania,, tiež.
Na miesto, kde ideme sviečku priložiť, dáme kúsok obväzu - len jednu vrstvu, aby bol voľný prietok vzduchu.(mnoho sviečok už gázu obsahuje)
Sviečku zapálime na hornom, širšom okraji. Vnútorný priestor sa naplní dymom a vytvorí sa podtlak. Tento vytiahne dym, ktorý sa dostal na dno komína sviečky. Podtlak a takto vytvorená ťahová sila pretlačí dym cez pokožku, do podkožnéhp tkaniva, aby tam účinná látka naviazala na seba hnisavý odpad, vtiahnuc ho na stenu sviečky. Sviečku necháme vyhorieť až po farebné označenie /pokiaľ sa na sviečke nenachádza, tak ju necháme horieť až kým ju ešte dokážeme udržať/ a potom ju uhasíme v pripravenej nádobke s vodou. Po ukončení sviečkovania môžeme zvyšnú časť sviečky rozbaliť . Čím tmavšia hmota tam zostala, tým staršie usadeniny, alebo zápaly sa nám podarilo zlikvidovať. Čo najskôr sa zbavujeme pozostatku po aplikácii.
Nie je doporučené vykonávať terapiu sebe samému. Je omnoho lepšie pokiaľ terapiu vykoná druhý človek, iba tak sa môže pacient dokonale uvoľniť a relaxovať.

Podrobné vysvetlenie , čítanie z ,,odpadu,, a praktické vedomosti získate len na odbornom školení.

Upozornenia!
Neodporúčame používať:po pooperačných stavoch, pri krvácaní, tehotenstve a alergii na obsiahnuté látky a deťom do3 rokov. Nesmú sa používať priamo na ekzémy, psoriáza, nádor, vysoký krvný tlak a prikladať na srdce. Preventívne sa používa 1x týždenne. Terapeutické používanie: 5-7 dní za sebou a po 2-3 dňovej prestávke sa liečebný proces môže opakovať.

Čakrové sviečky Spirit

Čakry sú energetické centrá na tele človeka cez ktoré prúdi energia dnu a von z tela. Podľa teórie čakier je aktivita energie najsilnejšia v bodoch siedmych hlavných čakier. Prúd energie prúdiaci z týchto čakier môže byť prospešne ovplyvnený rôznymi spôsobmi, napríklad skúseným terapeutom pracujúcim s energiou, kryštálmi vyžarujúcimi energiu, farbami, zvukmi a inými spôsobmi. Viac o čakrách sa môžte dočítať v sekcii O energetických centrách v tele.

Koreňová –základná čakra - Sviečka červenej farby
Liečená osoba leží na bruchu, sviečku umiestnime pred kostrčový stavec a zapálime. Tento spôsob je vhodný na odstránenie bolesti podbruška, hemoroidov, kŕčových žíl. Červenou sviečkou môžeme liečiť aj miesta s nedostatkom energie (tam, kde je studená pokožka) na ľubovolnej časti tela. Odblokovanie a harmonizácia príslušnej čakry(dôležité si prečítať o problémoch danej čakry).

Druhá čakra- Sakrálna-Sviečka oranžovej farby:
Z jej mena vyplýva, že cez túto čakru sa dajú liečiť ženské i mužské pohlavné problémy ako napr.: zápal vaječníkov, prostaty, ale dá sa použiť i na liečenie frigidity a impotencie. V tomto prípade umiestnime sviečku cca 10 cm pod pupkom. Odblokovanie a harmonizácia príslušnej čakry(dôležité si prečítať o problémoch danej čakry).

Tretia čakra, Solar plexus- Manipura -Žltá sviečka:
Sviečku umiestnime do pupka osobe ležiacej na chrbte, týmto zabezpečíme prúdenie energie okolitým orgánom, harmonizuje sa imunitný a nervový systém. Odblokovanie a harmonizácia príslušnej čakry(dôležité si prečítať o problémoch danej čakry).

Štvrtá čakra, Srdcová- anahata - Zelená sviečka:
Pacient leží na chrbte, sviečku umiestnime na prsnú kosť. Na tejto čakre prevádzame duševné liečenie vo vzťahu k láske, ale dajú sa tu liečiť aj príznaky astmy a alergie. Odblokovanie a harmonizácia príslušnej čakry(dôležité si prečítať o problémoch danej čakry).

Piata čakra, krčná –Vishuddha-Modrá sviečka:
Pacient leží na chrbte a sviečku vložíme do priehlbinky pod krkom. Modrá farba pôsobí ukľudňujúco na sympatický nervový systém, napomáha pri liečení uší, mandlí, priedušiek a tiež znižuje horúčku. Odblokovanie a harmonizácia príslušnej čakry(dôležité si prečítať o problémoch danej čakry).

Šiesta čakra, Tretie oko- Ajna -Indigovo modrá sviečka:
Pacienta uložíme na chrbát, sviečku umiestnime do stredu čela a spálime. Tým sa zlepší intuitívnosť, vyjasnieva sa myseľ (činnosť hypofýzy), stratia sa migrénové bolesti hlavy a zápal čelových dutín. Očista tretieho oka. Odblokovanie a harmonizácia príslušnej čakry(dôležité si prečítať o problémoch danej čakry).

Siedma čakra, korunná – Fialová sviečka:
Liečenie prevádzame buď medzi 6. – 7. krčným stavcom alebo na čele kde začínajú vlasy. Pri tejto čakre zväčša sviece nepoužívame. Pri krčných stavcoch – najprv si pacient sadne za stôl a hlavu si zloží na ruky, takto sa stavce roztvoria a možnosť prúdenia energie bude väčšia. Odblokovanie a harmonizácia príslušnej čakry(dôležité si prečítať o problémoch danej čakry).

Princíp fungovania a použitie:

Okrem toho, že čakrové sviečky pracujú na tom istom princípe ako telové alebo ušné majú navyše silný vplyv na samotné čakry. Čakrové sviečky sú farebné, napustené esenciálnymi olejmi a vôňami prislúchajúcimi ku čakrám. Farby sviečok sú prispôsobené farbám čakier. Terapia s týmito sviečkami má silný vplyv na celkový energetický systém čakry.

Aplikácia:

Samotná aplikácia čakrových sviečok je podobná ako u telových alebo ušných sviečok. Čakrové sviečky sa aplikujú hlavne na čakry, skúsení terapeuti môžu aplikovať sviečky aj na iné časti tela. V balení čakrových sviečok je priložený návod, doporučujeme si ho dôkladne prečítať.

Dodržiavame bezpečnostné pokyny ako pri telových a ušných sviecach!

Tělové a ušné sviečky

Ušné sviečky SPIRIT

Cez ucho prečistíte celé telo.!

Viete, že cez ucho môžete očistiť celý organizmus? Ovplyvníte tak tráviaci, nervový, cievny systém a naštartujete činnosť lymfatických uzlín. Po zapálení vzniká vo vnútri sviečky hmla, ktorá prúdi smerom dole do vnútra ucha. Táto hmla prepravuje účinné látky sviečky do celého ušného ústrojenstva. Teplo zo sviečky prehrieva aj mikrosystém ušného laloka, a tak pôsobí na reflexné zóny, ktoré touto stimuláciou priaznivo ovplyvňujú priebeh ochorení z prechladnutia. Ak prikladáte ušné sviečky, dôležité je, aby ste hneď po sebe „liečili“ obidve uši, aby pravá a ľavá hemisféra mozgu boli v rovnováhe. Proces môže trvať maximálne 20 minút. Tento postup nemá vedľajšie účinky, zakladá sa na tisícročnej tradícii a môže ho aplikovať každý. Pacienti s vysokým krvným tlakom by si mali položiť sviečku do priehlbinky za ušným lalokom.

Návod na použitie: Ošetrovanej osobe dáme vypiť minimálne 2 dcl vody. Aplikáciu sviečky v ušiach začíname masírovaním ušného laloku, tým prispievame k úplnému uspokojeniu pacienta. Zabezpečíme kľudné prostredie-miestnosť bez prievanu, tichú, meditatívnu hudbu. Pripravíme si nádobu s vodou na uhasenie sviečky. Pre ochranu kože vždy používame gázu (keď sviečka nemá svoju). Ošetrovaného najprv umiestnime na ľavú, potom na pravú stranu, jeho hlavu položíme tak aby ucho bolo vo vodorovnej polohe. Zasunieme sviečku užším koncom do ucha a zapálime ju. Palcom a ukazovákom držíme sviečku, druhú ruku môžeme položiť na hlavu ošetrovaného (ukľudňujúci efekt). Pri dobre zasunutej sviečke dym neuniká. Sviečku necháme dohorieť po označenie a potom uhasíme vo vodou naplnenej nádobe. Proces potrvá 15-20 minút. Hneď potom musíme spáliť jednu sviečku aj v druhom uchu. Účinok sviečky môžeme znásobiť viacnásobným opakovaním. Sviečka Spirit odstráni z nášho organizmu negatívne bloky, uvoľní cestu k vyplaveniu toxických látok, očistí dušu.

Teplo vytvorené horením sviečky zmäkčuje nahromadený maz a tzv. komínový efekt ho vysaje. Sviečka tým napomáha pri likvidácii zápalu v organizme. Pri sviečkovaní sa uvoľnia energetické bloky a následne sa spustí samo-liečebný proces organizmu, začína prúdiť pozitívna energia, cesta ktorej bola prerušená.

Ako aplikovať ušnú sviečku u detí?

Najprv dieťaťu ukážeme sviečku, hravo mu vysvetlíme jej fungovanie. Môžeme mu dať malé zrkadlo, aby videlo ako horí sviečka. Je veľmi účinné, ak mu medzitým povieme rozprávku (napr. predstav si, že v tvojom uchu tancujú vírusy baktérie a preto cítiš bolesť. Teraz zavoláme víly liečiteľky, aby ich so svojím čarovným prútikom odstránili a teplý dym sviečky vyčistí ich miesto.) Ak zistíme, že dieťa má psychické problémy, opýtajme sa ho na dôvod prečo je smutné (rodič, učiteľ, profesor, súrodenec atď..) Ak sa to dozvieme, ukľudníme ho improvizovanou rozprávkou. Deti sú veľmi citlivé, sú na jednej vlnovej dĺžke s matkou (rodičmi), prežívajú ich problémy, prípadné konflikty a to všetko sa ukladá v strednom uchu. Vo viacerých prípadoch vírusová infekcia ani neexistuje a príčinu zápalu treba hľadať v nevyriešenom rodinnom konflikte, ktorý je pre dieťa nepochopiteľný.

Aplikácia ušnej sviečky pre dieťa, ktoré športuje a pláva, zabezpečí dlhodobú ochranu.

Kedy používame ušnú sviečku?

Zápal ucha, nedostatočné prekrvenie ucha, zápal dutín, náadcha, problémy s čuchom,

znížený sluch, hučanie a tlak v ušiach, prevencia nadmerného hromadenia ušného mazu,

bolesti hrdla, zápal mandlí, hlavy, zubov, očí, migréna, neurologické problémy, zníženie psychických problémov a stresu, aktivácia meridiánov a reflexných zón ucha, ako súčasť relaxácie, muzikoterapie, masáže hlavy či ucha ,..

Upozornenie!

K aplikácii ušnej sviečky vždy žiadajte pomoc partnera. Používanie ušnej sviečky na sebe sa dá naučiť praxou, pozornosťou a plnou zodpovednosťou. Najlepšie je absolvovanie kurzu. Vždy používajme kúsok gázy. Studený popol môže zanechať stopu, preto vlasy a šaty chránime uterákom. Ak je ušný bubienok operovaný, zapálený, alebo je porušený, alebo ak má ošetrovaná osoba vysoký krvný tlak, sviečka sa nesmie vkladať do ucha. V takom prípade sviečku priložíme do jamky za ušným lalokom..

Aplikácia sviečky nenahradí lekársku liečbu, poradenstvo.

Za vzniknuté škody z neodbornej aplikácie sviečky neručíme.

Ohorok sviečky nevhadzujte do odpadu! Je potrebné ho spáliť v krbe, kachliach alebo v ohňovzdornej nádobe.