OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

0,00 €

Himalájska soľ -  V čom je iná?

Himalájsku soľ, tiež nazývame ako „soľ života“ ručne sa ťaží v hĺbke 400-600m v baniach, ktoré boli uchránené pred akýmkoľvek nežiadúcim či už priemyselným alebo prírodným znečistením. Po vyťažení sa soľ očistí a na slnku vysuší a následne podľa farby krištáľov rozdelí.

Všetky typy soli sa z najväčšej časti skladajú z chloridu sodného (NaCl), líšia sa však obsahom minerálov a stopových prvkov, ktoré sú základom osobitných chuťových odlišností jednotlivých typov.

Veda dnes pozná 118 chemických prvkov, pričom himalájska soľ ich v sebe obsahuje až 84.  Preto sa považuje za najlepšiu.

Soľ je potrebná pre správne fungovanie nášho organizmu.

O liečivých soliach

Himalájska soľ je najzdravšia a energeticky bohatá soľ, ktorá pochádza z oceánu starého stovky miliónov rokov, z fosílií z juhozápadných Himalájí a tým zostala chránená pred znečistením. Je to prírodná soľ, môže byť ružová, biela alebo priesvitná (čím je viac sfarbená do červena, tým viac železa obsahuje ). Je ručne čistená a sušená na slnku. Keďže je Himalájska soľ nerafinovaná, má podobné priaznivé zdravotné účinky ako prírodná morská soľ.

Himalájska kryštalická soľ je :

-najkvalitnejšia soľ na svete.

- Je vedecky dokázané, že je najlepšia kvôli svojmu bohatému obsahu minerálov, stopových prvkov a elektrolytov.

Veda dnes pozná 118 chemických prvkov, pričom himalájska soľ ich v sebe obsahuje až 84.  Preto sa považuje za najlepšiu.

O liečivých soliach

Z podobnej skladby prvkov ako je himalájska soľ sa skladá aj naše telo.  Každá bunka nášho tela vyžaduje k svojej existencii  sodík  a draslík. Tieto  minerály, ktoré si naše telo nevie vyrobiť a musíme ich nášmu telu dodávať, by mali  byť v rovnováhe. Pretože jedine  ich vyvážený pomer zabezpečuje plynulú výmenu energie medzi bunkami.Táto soľ je ideálnym  zdrojom  sodíka pochádzajúceho z oblasti Himalájí, kde sa po tisícročia kryštalizovala prirodzenou cestou vysychania pra-mora. Minerály, ktoré himalájska soľ obsahuje, sú prijímané v koloidnej podobe, ktorá je pre ľudský organizmus ľahšie využiteľná.

Čo obsahuje himalájska soľ – účinné látky

Dusík, vodík, kyslík, fluorid, sodík, horčík, kremík, lítium, fosfor, síra, meď, zinok, selén, jód, železo, mangán, chróm, kobalt, nikel, striebro, vápnik, draslík, bróm, molybdén, kadmium

Účinky Himalájskej soli

 • Rozpúšťa v tele usadeniny chloridu sodného, ktorý tu s vápnikom, cholesterolom a inými látkami skryštalizoval. Napríklad v podobe kameňov , alebo priamo v kĺboch a tkanivách.
 • Pôsobí prečisťujúco na žalúdok, črevá – ráno na lačný žalúdok lyžičku soľanky zapiť vodou. Je však potrebné radikálne vylúčite chlorid sodný aj silne spracované potraviny plné chloridu sodného zo svojej stravy.
 • Pravidelnou konzumáciou upravuje krvný tlak, ak pri tom budete piť veľa vody a obmedzíte, alebo vyradíte kompletne niektoré druhy choroboplodných jedál.
 • Zmierňuje príznaky astmy a iných dýchacích ochorení a pomáha v boji s rôznymi druhmi alergií.
 • Zábaly - 10 % soľného roztoku tlmia rapídne horúčku a bolesti svalov.
 • Slabý 1 % roztok je vynikajúca vec na čistenie nosnej dutiny. Nebude Vás v nose nič páliť a vydezinfikujete vnútorné dutiny.
 • 10 % roztok je vhodný na čistenie rán, pokožky
 • Oči  1 % roztok – do jedného až dvoch rokov dokážete znížiť a možno celkom odstrániť dioptrie. Pohárik na oko – otočiť smerom nahor a gúľať priamo otvorenými očami v roztoku. Každý deň napríklad pri televízore a pod.
 • Zuby  26 % roztok zubný kameň odstránite vo veľmi krátkej dobe – maximálne za 1 mesiac úplne. Vezmite si malý pohárik, nalejte do neho z vášho roztoku len celkom malé množstvo – tak aby ste v ňom mohli namočiť zubnú kefku. 
 • Detoxikácia tela – kúpeľom v minimálne 1 % roztoku – v priebehu 20 minút dosiahnete viditeľné výsledky. Kúpeľ musí trvať min 40- 60 minút a musí byť dodržaná stála teplota vody minimálne 37 stupňov, ináč soľ neprenikne cez otvory v koži do tela. To znamená, že ako sa voda bude ochladzovať, bude treba pripúšťať ďalšiu horúcu vodu a vyrovnávať teplotu. Teplotu je potrebné kontrolovať teplomerom. Ak sa vám zdá vaňa priveľa, tak si jednoducho urobte kúpeľ len do lavóra a poseďte si pri ňom – nohy pekne ponoriť a čakať. Budete šokovaní podivuhodnou mastnotou, ktorá sa vám cez póry v chodidlách dostane von.
 • Zrýchlené hojenie– čerstvé rany do 3,5 % roztoku, ináč do 10 % roztoku - týka sa aj jaziev, zápalov, bolestí kĺbov, prechladnutia, nádchy, chrípky.
 • Uši– 1% roztok ako prírodná náhrada za ušné kvapky. Namočiť tyčinku, alebo vatu do roztoku a bežne ako aj s inými prostriedkami vymývať.
 • Zápach podpazušia– 10 % roztok , ak máte problémy s nadmerným potením, dokážete ho odstrániť.
 • Pokožka tváre  1% roztokom denno denným umývaním vyhladíte vrásky, odstránite akné a iné problémy na tvári. Umytú tvár neutierať, ale nechať soľ zaschnúť na pokožke.
 • Ekzémy  psoriáza a iné napr na rukách, nohách, tele – začať 3% roztokom a stupňovať až na 8–10%. Užívanie : do roztoku namočiť handru a touto obaliť príslušnú plochu napríklad ruku, alebo nohu. Ak obalenie nie je možné, tak prikladať handru na postihnuté miesto.

O liečivých soliach

Himalájsky detoxikačný kúpeľ

Pridanie himalájskej soli do kúpeľa vytvára omladzujúci, detoxikačný a relaxačný pocit domácich kúpeľov. Slaná voda nesie elektrický náboj soli, spolu s rozpustenými minerálnymi látkami. Soľný kúpeľ pomáha čerpať toxíny, hlboko čistí pokožku a napomáha celkovej energetickej očiste tela.

Pre dosiahnutie najsilnejšej detoxikácie si pripravte tzv. slaný kúpeľ zo Soľanky. Rozpustite približne 0,3-0,5 až1kg himalájskej soli v teplom kúpeli. Je to vysoko intenzívny detoxikujúci kúpeľ, ktorý sa neodporúča častejšie ako raz za mesiac a nie dlhšie ako na 15 alebo 20 minút.

Pre jemnejší detox sa odporúča pridať iba 1-2 šálky himalájskej soli do teplého kúpeľa.

 

Príprava soľanky z himalájskej soli

Soľanka je nápoj z vody a himalájskej soli a je vhodná pre ťažšie pracujúcich, športovcov, ľudí s bolesťami kĺbov, vysokým tlakom, prekysleným organizmom chrbtice alebo pre ľudí, ktorý si chcú svoj organizmus prečistiť. Pri užívaní soľanky musíte upraviť aj stravu a to tak, že príjem klasickej soli dostanete na minimum. Na prípravu soľanky použite 1 kávovú lyžičku himalájskej soli, ak vážite do 65 kilogramov. Ak máte váhu vyššiu ako 65 – 70 kilogramov napríklad 100 – 120 kilogramov, potom použite 2 kávové lyžičky himalájskej soli. Prispôsobujte pomer podľa hmotnosti

Potrebujete: 1 kávová lyžička himalájskej soli, 0,6 litra vody

Táto dávka slúži na jeden deň no nesmiete zabudnúť, že soľanka sa musí piť spolu s dostatkom čistej vody aby mala skutočne pozitívny efekt na organizmus. Soľanku pite pred hlavným jedlom 2,5 – 3 deci

Príprava soľanky je veľmi jednoduchá, zmiešajte daný pomer himalájskej soli s vodou a dobre premiešajte. Soľ sa rozpustí a Vy budete piť tento zdravý nápoj. Soľanku užívajte jeden týždeň a potom si dajte aspoň dvojtýždňovú pauzu.

Soľanková kúra je vysko účinná pri:

 • reumatických ochoreniach ako je dna, artritída, alebo artróza
 • rozdrobení žlčových a ľadvinových kameňov a ich následnom vylúčení látkovou výmenou, povzbudení žalúdku a čriev
 • kožných chorobách ako je Lupienka a rôznych pliesniach
 • odstraňovaní zažívacích ťažkostí, zbavuje cievy usadenín
 • vyčistení pleti a detoxikácii celého organizmu
 • vyplavovaní ťažkých kovov, vodného kameňa a iných usadenín
 • vyrovnávaní hladiny zásad a kyselín v tele

 

Himalájska soľná lampa

Soľné lampy sú krásnym, cenovo dostupným a zdravým doplnkom do každej domácnosti. Najväčšiu zásluhu im však treba pripísať predovšetkým za schopnosť čistenia vzduchu. Ako? Soľné lampy ťahajú vlhkosť zo vzduchu k povrchu lampy, kde sa v dôsledku tepla, voda rýchlo odparuje. Odparovanie produkuje záporné ióny. Peľ, prach, špina, znečisťujúce látky a alergény v ovzduší zase nesú kladný náboj. Negatívne ióny neutralizujú tieto kladné ióny, tým čistia vzduch v miestnosti.

O liečivých soliach