OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

0,00 €

Liečivé kamene

Krištály sú v skutočnosti veľmi mocné bytosti s vlastnými právami a je treba k nim pristupovať s úctou. Pokiaľ sa budete týmto pravidlom riadiť, bude pre krištály potešením s vami spolupracovať.

O liečivých kameňoch a mineráloch

Pre väčšinu ľudí je myšlienka, že by kamene mohli liečiť, neprijateľná. Pritom u seba ako amulet či talizman nosí niečo iné a verí v to úplne rovnako. Avšak o liečivej a kúzelnej sile drahých kameňov sa šíria odpradávna najrôznejšie povesti. Ľudstvo kamene využíva pre rôzne účely a  v rôznych formách už niekoľko tisícročí pre svoje potreby. Už v praveku človek využíval tento materiál a priraďoval týmto kameňom magickú silu.

Samotná história ľudstva dokazuje, že akou vážnosťou ľudia pristupovali a využívali magickú silu kameňov. Či to už boli Mayovia ktorý svojim mŕtvym dávali kúsok jadeitu do úst, alebo v starom Egypte kde sa našli rôzne kamene ako tyrkys, amazonit v hrobkách faraónov. V Atlantíde  sa využívali pri rôznych obradoch veľmi často aj s presným návodom. V starej Indii tak isto využívali silu kameňov ako na duchovnej tak aj na mentálnej či fyzickej úrovni. 
Aj v starom zákone sa nachádzajú poznaky o používaní drahých kameňov. Najčastejšie ľudia využívajú drahé kamene ako šperky, amulety ale niektoré národy aj ako posvätné kamene. Rimania zase uprednostňovali leštenie drahých kameňov. O cisárovi Nerovi je známe, že si bystril zrak smaragdom, ktorý nosil pripevnený ako monokel. Rímski patríciovia zase hladkali kryštáľové gule, aby si chladili v horúčavách ruky.
Indiáni zvykli so sebou nosiť vrecúško drahokamov, ktoré považovali za posvätné – spájalo dušu s pozemskými a nebeskými silami.
Dnešný človek ktorý nemá na nič čas a sám sa uzatvára pred prírodou ani si to neuvedomuje, že o čo všetko prichádza. Tento uponáhľaný a vystresovaný svet dodáva človeku len rôzne energetické a psychické bloky, ktoré sa neskôr prejavujú ako psychické a fyzické problémy,  choroby. Kamene sú ,,dary,,

prejavy univerzálnych božských síl. Pulzuje v nich živelná energia, osobitný potenciál, ktorý už milióny rokov čaká na prebudenie ...

Liečivé kamene sú prírodné, vzácne alebo polovzácne kamene, ktorých liečivé vlastnosti sú známe a používajú sa na rovnováhu, obnovenie a zachovanie fyzického, mentálneho, citového, či duchovného zdravia.

O liečivých kameňoch a mineráloch

Použitie drahých kameňov

Drahé kamene, okrem toho, že pôsobia esteticky a blahodárne na oči, sa používajú aj na terapeutické a liečiteľské účely. Každý drahokam alebo polodrahokam môže mať špecifický účinok na naše zdravie, myšlienky a pocity.

Každá choroba, fyzická, alebo duševná, predstavuje aj určitý stav nerovnováhy. Nosenie vhodných ušľachtilých kameňov môže túto nerovnováhu zneutralizovať alebo vyrovnať. 
Využitie kameňov je založené na harmonizácii elektromagnetických oscilácií. Všetky krištály drahých kameňov zachytávajú disharmonické oscilácie a negatívne energie a po ich prefiltrovaní vracajú späť do tela harmonizované a pozitívnou energiou nabité oscilácie. Na liečbu chorôb a odstraňovanie škodlivých a záporných vplyvov sa drahé kamene používajú už niekoľko tisíc rokov.

Drahé kamene neodstraňujú podstatu choroby, ani nezmierňujú príznaky chorôb, ale ako už bolo povedané, môžu odstrániť ich energetickú príčinu - nerovnováhu. Pri výbere kameňov je preto potrebné postupovať veľmi starostlivo, pretože nesprávne zvolený kameň môže spôsobiť zhoršenie symptómov a prehĺbenie energetickej nerovnováhy. Kameň by vás mal osloviť a mal by sa vám páčiť. Kryštál si môžete zvoliť náhodným výberom. Verte svojej intuícii! Kryštál, ktorý vás osloví je určite ten správny. Nikdy si nekupujte kameň, ktorý vám niekto vnucuje, alebo vás naň nahovára, a vám sa pritom nepáči.

Nezabúdajte , že veľký alebo obzvlášť nádherný kryštál nemusí byť nutne tým najúčinnejším.

Každý kameň, rovnako ako aj rastlina, vplýva na určitú oblasť viac a na inú menej, preto sa pri výbere kameňa treba sústrediť aj na túto stránku. Ak si chcete byť úplne istí, ktorý kameň má aké použitie a či je pre vás vhodný, prelistujte si napr. odbornú literatúru alebo sa poraďte s mineralógom.

O liečivých kameňoch a mineráloch

Krištály sa vyskytujú vo všemožných tvaroch a veľkostiach pričom i kamene toho istého druhu možno nájsť v niekoľkých rôznych podobách alebo tiež i farbách. Dokonca môžu mať i rôzne názvy. Vzhľad kryštálov sa zlepší po vybrúsení alebo vyleštení. Rovnako účinné sú tiež takisto v prírodnom surovom neopracovanom stave.

Krištály liečia holisticky. Ľudovo povedané to znamená ,že pôsobia súčasne vo fyzickej, citovej, rozumovej i duchovnej rovine. Dokonale zlaďujú energie a odstraňujú nerovnováhu, tým že sa dostávajú až ku koreňu problému. Krištály pracujú na základe vibrácií a uvádzajú do rovnováhy auru, biomagnetický obal, ktorý obklopuje každého človeka. Ich vibrácie prenikajú telom a aktivujú spojovacie body s čakrami. Mnoho telesných aj duševných problémov odstrániť práve zharmonizovaním čakier. Rôzne kryštály sú už po tisíc rokov spojené s jednotlivými časťami tela a konkrétnymi orgánmi. Mnoho z týchto spojení pochádza z tradičnej západnej i východnej astrológie. Tradičná čínska medicína rovnako ako indická ayurvéda vo svojich receptoch dodnes používajú rovnaké krištály.

Krištály sa používajú i v modernej lekárskej praxi. Sú piezoelektrické, čo znamená, že ich stlačením vzniká elektrický prúd a niekedy i svetlo. Tieto vlastnosti sa využívajú v laserových zariadeniach, kde piezoelektrické krištály vyrábajú zvukové vlny používané dnes v najmodernejšej chirurgii. Presne zacielený paprsok dokáže zasiahnuť postihnutú časť hlboko vo vnútri tela a odstrániť nádor bez potreby ďalších invazívnych zákrokov. Šamani a dávni liečitelia dávno vedeli o ich schopnosti sústreďovať zvukové a svetelné vibrácie do koncentrovaného paprsku, ktorý sa potom používal k liečeniu. Krúžením krištálu po koži dôjde ku stlačeniu, tým sa vyšle sústredený paprsok k orgánu v tele.

A nezabudnite, že s drahým kameňom treba zaobchádzať opatrne, s úctou a nehou ako s krásnou kvetinou. A on sa odvďačí. Lebo aj tu platí, že koľko podarujete vy, toľko bude podarované aj vám.

O liečivých kameňoch a mineráloch

Očista kryštálov

Venovať čas čisteniu krištálov je mimoriadne dôležité. Krištály fungujú ako energetické prijímače a vysielače energie. Jedna z ich funkcií spočíva v prečisťovaní negatívnych energií a  ich transformácii. Pokiaľ dovolíte, aby to vaše krištály robili bez pravidelného čistenia, väčšina sa ich po istej dobe zahltí a nedokážu už ďalej fungovať. Len niektoré krištály majú schopnosť samočistenia (Citrín, Kyanid, Azeztulit,..)

O liečivých kameňoch a mineráloch

 1. Prúdom tečúcej vody
 2. Slnečným svetlom
 3. Mesačným svetlom a splnom
 4. Dažďovou vodou a pri búrke
 5. Dýchaním a vizualizáciou
 6. Morskou soľou alebo slanou vodou
 7. Na silných kameňoch (pokladáme na ne napr.Kremeň, Ametyst,Hematit,..)alebo vložiť do vrecka s karneolmi
 8. Pri meditácii energetickou očistou (skúsenejší)
 9. Modlitbou
 10. Nad plameňom sviečky
 11. Poometať dymom z tyčiniek a kadidla (najmä šalvia, kadidlo,...)
 12. Zahrabať do pôdy (čo najčistejšej ak sa dá aspoň na 24 hodín)
 13. Zvukom tibetských misiek

O liečivých kameňoch a minerálochO liečivých kameňoch a mineráloch

Naprogramovanie a prvá očista Kameňa

Čím viac krištálom porozumieme, tým účinnejšie fungujú. Pred použitím nesmieme zabudnúť kameň očistiť. Zasvätenie spoločne s naprogramovaním pomáha zvyšovať účinky krištálov.

Krištál, ktorý sme si vybrali očistíme najprv prúdom chladnej tečúcej vody. Môžeme ďalej použiť jeden zo spôsobov uvedených vyššie.

Potom si kameň naprogramujeme. Krištály je nutné zasvätiť účelu k akému ho budeme používať. Robíme to najlepšie hneď po vyčistení.

Vezmeme si kryštál  do ruky a pozorne sa naň zahladíme (sledujeme jeho žiaru, svetlo, tvary, farbu, preciťujeme jeho energiu).

Potom vyslovte: ,,Zasväcujem tento krištál najvyššiemu dobru. Nech slúži svetlu a láske.,,

Popremýšľajte na aký účel by vám mal najmä krištál pomôcť.

Potom povedzte nahlas: ,,Programujem tento krištál na...(a doplňte účel)

Po obrade ho položte  na miesto, kde ho budete mať často na očiach, alebo si ho dajte k sebe. Krištálu sa počas dňa aj dotýkajte.

O liečivých kameňoch a mineráloch