OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

0,00 €

O bylinných čajoch

 

Sila čaju nespočíva len v uhasení smädu, ale predovšetkým v jeho účinkoch a tie sú skutočne liečivé.

Mnohí pijú čaj výlučne v zime alebo keď sú chorí. Avšak tí, ktorí objavili tajomstvo čajového nápoja, v ňom nachádzajú silu, zdravie, pôžitok, pokoj i radosť v jednom. Lieči totiž zvnútra aj zvonka.

Koľko druhov, toľko chutí. A nielen chutí, ale aj blahodarných účinkov. Neobsahuje nijaké kalórie a predsa je nabitý liečivými látkami, ktoré pomáhajú udržiavať náš organizmus v pohode. 

Bylinné čaje prospievajú organizmu, pomáhajú pri rôznych ťažkostiach a v chladnejšom období zahrejú telo i dušu. Bylinné  čaje majú históriu takú dlhú, ako čaj samotný. Sú to ale  dva rôzne nápoje. Bylinné čaje sú bez kofeínu , neobsahujú žiadne listy čajovníka, ale čerstvé alebo sušené kvety, listy, plody, semená bylín. 

V skutočnosti by sa nemali označovať ako čaje, keďže nemajú s čajovníkom nič spoločné, správne by malo ísť o závary alebo zápary byliniek. Správne názvy však nie sú v tejto súvislosti rozhodujúce a neuberajú na ich pozitívnych účinkoch a jednoduchej forme relaxácie.