OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

0,00 €

Žena v cykle dnes

Energetická palmová sviečka "Žena v cykle"  je vhodná k očišteniu priestoru aj vlastnej aury, k liečeniu (terapiám), rituálom, harmonizácii ženskej energie či k meditáciám.  Sviečku ponúkame v našom EShope.

 

Význam a použitie energetickej sviečky "Žena v cykle"

Táto sviečka predstavuje štyri archetypy ženskej energie, kedy každá zo štyroch farieb predstavuje zhruba jeden týždeň mesačného ženského cyklu.

Biela farba - obdobie predovulačné (7.-13.deň cyklu), fáza dorastajúci Mesiac (Archetyp Panna) 

Žltá farba - obdobie ovulačné (14.-20.deň cyklu), fáza Mesiac v Splne (Archetyp Matka)

Oranžová farba - obdobie predmenštruačné (21.-28.den cyklu), fáze ubúdajúci Mesiac (Archetyp Čarodejnica) 

Červená farba - obdobie menštruácie (1.-6. deň cyklu), fáza Mesiac v Nove (Archetyp Starena)

Pokiaľ žena už nemá menštruačný cyklus, riadi sa jej cyklickosť podľa jednotlivých lunárnych fáz Mesiaca.

Sviečku na začiatku zapálime v období našej predovulačnej fáze (cca 7. deň cyklu), postačí vždy asi hodinu denne a jedna farba (obdobie) sa nechá prehorieť do týždňa. V priebehu horenia necháme voľne pôsobiť liečivú energiu zo sviečky.

Túto sviečku môžete používať súbežne s harmonizačnou sadou 5 meditačných kartičiek Žena v cykle.

Cyklická žena Cyklická žena

Počas menštruačného cyklu sa ženám cyklicky premieňajú ich energie, vlastnosti, schopnosti, nálady, emócie, chute, spôsob uvažovania, sexuálna túžba alebo fyzická sila – a je to normálne!


Každá zo štyroch fáz cyklu predstavuje optimálnu dobu pre určité schopnosti:

Dynamická fáza predovulačná - nám dáva jasné a racionálne myslenie a fyzickú silu

Expresívna fáza ovulačná- prináša schopnosť empatie a porozumenia druhým a zručnosť presvedčivej komunikácie.

Kreatívna fáza, čiže fáza predmenštruačná- je darom prúdiacej kreativity a intuitívnych nápadov.

Fáza reflektívna, teda doba menštruácie- nám poskytuje možnosť vidieť vo svojom živote nové cesty a rozhodnúť sa pre radikálne zmeny.

Cyklická žena

REFLEKTIVNÍ FÁZE - MENŠTRUAČNÁ FÁZA

Začína obvykle prvým dňom  krvácania a končí v šiesty deň menštruačného cyklu. Táto fáza sa tiež zvykne nazývať STARENA, alebo podľa ročných období – ZIMA.

Cyklická žena

Sú to veľmi podobné pomenovania. Je to totiž fáza, kedy telo ženy svoju každomesačnú úlohu už splnilo. Neoplodnené vajíčko odchádza a spolu s ním sa čistí celý ženský organizmus. Podobne ako je v starobe človek viac unavený a v priebehu zimy príroda odpočíva, rovnako je i táto fáza charakteristická väčšou únavou a menšou fyzickou výdržou. Telo sa čistí a naberá silu.

Cyklická žena

Pre ženu je v tomto období tiež typická väčšia uzavretosť.  Môže sa tak stať, že inokedy extrovertná žena nemá náladu sa vybavovať a radšej zostáva sama v pohodlí domova a spoločnosť nevyhľadáva. V tejto fáze sa celý svet spomalí. Pomalšie myslí aj hovorí a nerobí tak unáhlené rozhodnutia. Nechce sa jej do športovania ani inej fyzickej práce. V reflektívnej fáze sa tiež žena viac zameriava na seba a svoje potreby a stáva sa trochu sebeckou. Je tak dosť možné, že pokiaľ celý mesiac veľkoryso prehliadala nejaké opakujúce sa prehrešky svojho muža, v tomto týždni mu ich spočíta aj s úrokmi. Čo  súvisí i zo zbavovaním sa všetkého škaredého, negatívneho a starého.

Na psychickej úrovni sa to prejavuje tak, že sa snažíme zbaviť vecí, ktoré v sebe dlhšiu dobu držíme a vyslovíme nevypovedané. Fyzické aspekty reflektívnej fázy sú asi väčšine žien známe (šťastné to ženy, ktorým známe nie sú :)). Okrem menštruačného krvácania sa v tomto období dostavujú aj kŕče v podbrušku, bolia nás bedrá, sme veľmi unavené, prenasledujú nás chute na sladké a môže nás i viac bolieť hlava, pretože sa s reflektívnou fázou spája i určitá manuálna nešikovnosť a roztržitosť, ,,všetko nám padá z rúk,, a máme pocit, že sa nám vôbec nič nedarí. Väčšina žien toto obdobie neznáša práve pre to, že si pripadajú neschopné a absolútne k ničomu. Tento pocit môže prerásť  až v ľahšiu depresiu..

AKO NÁS REFLEKTÍVNA FÁZA MÔŽE OBOHATIŤ

Reflektívna fáza je ideálna príležitosť dopriať si bez výčitiek kľud a odpočinok. Musíme prijať fakt, že naše telo ho v tejto fázy potrebuje, nebrániť sa mu, necítiť sa previnilo a ako najväčšie leňošky. Pokiaľ tento fakt prijmeme a nebudeme sa snažiť potreby nášho tela ignorovať a obchádzať, je vysoko pravdepodobné, že odznejú i menštruačné nepríjemnosti– skráti sa doba krvácania a zmiznú kŕče v podbruší.

Môžeme si užívať fyzické aj duševné uvoľnenie. Po psychicky i fyzicky vypätej predmenštruačnej fáze, kedy si mnoho žien prechádza náročným PMS , dochádza k toľko potrebnému uvoľneniu. I keď ho môžu zo začiatku sprevádzať i nepríjemné kŕče, telo sa postupne uvoľní a bolesť odoznie. V priebehu reflektívnej fáze nastáva prerod tiež v psychickej sfére. Naša myseľ sa postupne dostáva do zenového stavu, pretože nemáme energiu na riešenie zbytočných starostí a problémov. Je to obdobie, kedy potrebujeme kľud. Akonáhle ho niekto naruší, dokážeme byť veľmi veľmi nepríjemné.

Pokiaľ sa snažíte začať meditovať a stále sa vám to nedarí, reflektívna fáza je pre túto aktivitu ideálna. Nielen, že sa ľahšie zbavíte nežiadúcich myšlienok, ukľudníte a vyčistíte myseľ, ale v menštruačnej fáze dokonca k meditačným stavom  dochádza samovoľne. Súvisí to opäť s potrebou úteku do vlastného sveta.

Táto fáza je naviac veľmi vhodná na prehodnocovanie životného smeru. Priamo vás povzbudzuje ku zbavovaniu sa všetkého negatívneho a toho čo už ,,vám neslúži,,. Takže vám dodá odvahu nielen sa zbaviť starého a nepotrebného v domácnosti ale taktiež zbaviť sa negatívnych vlastností a vzorcov správania, ale pomôže vám tiež ukončiť dlhodobo nefunkčné záležitosti (vzťah, či podať výpoveď v práci, ktorá vás ubíja atď. ).

 

 

DYNAMICKÁ FÁZA- PREDOVULAČNÁ FÁZA

Po reflektívnej prichádza na rad fáza dynamická, ktorej sa inak tiež hovorí PANNA alebo JAR. Je to doba, ktorá prebieha zhruba týždeň pred ovuláciou. V tejto fáze je ženské telo odpočinuté zo zaslúženého odpočinku a očisty počas menštruácie, a podobne ako sa aj príroda prebúdza zo zimného spánku, prebúdza sa v žene nová energia. Žena začína byť aktívna psychicky aj fyzicky, potrebuje stále menej spánku má plno nápadov a zároveň aj potrebnej energie na ich uskutočnenie.

V tejto fáze sa ženské uvažovanie veľmi približuje  tomu mužskému, čo sa prejavuje predovšetkým silnou orientáciou na cieľ, vyšším sebavedomím, vysoko racionálnym uvažovaním a zameriavaním sa skôr na rozum než na city. Ženy sú menej citlivé a emočne zraniteľné, čo nás robí konkurencieschopnejšie v mužskom svete. Zlepšujú sa i naše organizačné schopnosti, preto je v tejto fáze vhodné si naplánovať a rozvrhnúť naše dlhodobé i krátkodobé ciele.

Cyklická žena

Podobne ako v reflektívnej fáze je i pre dynamickú fázu charakteristická určitá sebeckosť a zameranosť predovšetkým na vlastné potreby. Tentokrát to však nevychádza z nutnosti odpočinku a duševnej a fyzickej regenerácie, ale skôr z potreby sebarealizácie. V dobe pred ovuláciou je totiž veľmi malá pravdepodobnosť otehotnenia (kedy by sme sa museli o svoj čas a energii deliť i medzi nenarodené dieťa) a príroda nás preto múdro v tomto období obdarovala schopnosťami pre ľahšie uskutočňovanie vlastných snov a plánov.

CO NÁM DYNAMICKÁ FÁZA PRINÁŠA

Dynamická fáza je ideálny čas pre nové začiatky - máme dostatok sebavedomia a energie k ukončeniu záležitostí, ktoré nás nenaplňujú, a začať s novými. Zároveň máme i dostatok vôle, aby sme v novom režime vydržali. Toto období je tiež najvhodnejšie pre takzvaný ,,životný tréning,, a aplikovanie pozitívnych afirmácií do každodenného života. V iných fázach neoplývame až takýmto sebavedomím, aby sme týmto afirmáciám vôbec verili, a tiež nemáme natoľko pevnú vôľu a výdrž na to, aby sme afirmačné cvičenia praktikovali každý deň.                                 

S pevnou vôľou a výdržou sa spája tiež predsavzatie, tak skúste si naplánovať nejaké predsavzatie na dynamickú fázu. Na správnej ceste nás udrží tiež pozitívna energia. Pokiaľ na tom totiž nie sme s náladou najlepšie, nezriedka sa stane, že „sa pošmykneme“ a z naplánovanej cesty zídeme. Potom nás začnú prepadať myšlienky, že sme k ničomu, že  nič nevydržíme, nedotiahneme do konce, alebo že je to teraz už jedno, keď sme predsavzatie porušili a môžeme sa na to teda zrovna vykašlať. Pokiaľ sme však naplnené pozitívnou energiou, málokedy k vycúvaniu z predsavzatí vôbec príde, a pokiaľ už, tak sme k sebe zhovievavejší. Lepšia pamäť, racionálne a analytické myslenie, lepšie argumentačné schopnosti, asertivita, dostatok sebavedomia a množstvo pozitívnej energie nám pomáha lepšie sa vyrovnať mužom, čo sa obzvlášť hodí, pokiaľ pracujete v prevažne mužskom prostredí alebo v obore, ktorý je stereotypne považovaný za mužský. Kvôli týmto posilneným schopnostiam si mnoho žien v tejto fáze,,hovie,, a najradšej by boli, aby trvala celý mesiac. Iné ženy ju toľko v obľube nemajú, pretože im vadí, že sa im do myslí vkráda sebeckosť. Pripadá im totiž, že sa  uprednostňovaním vlastných potrieb vzďaľujú od budovania vzťahov, ktoré sú pre ne na prvom mieste.

Cyklická žena

NAPLÁNUJTE SA NA DYNAMICKÚ FÁZU

Začnite so zdravým stravovaním a pravidelným cvičením. Pokiaľ ste sa snažili začať chudnúť, cvičiť alebo praktikovať nejaký detox v reflektívnej fáze, s veľkou pravdepodobnosťou ste zlyhali. Nie je sa čomu diviť – v priebehu menštruácie sme po práve viac unavené a nechce sa nám bohvieako cvičiť, máme chute na sladké a ďalšie viac či menej obvyklé chuťové kombinácie, takže držať sa nejakého diétneho plánu je skutočne ťažké. Teraz sa však karta otáča a je ideálna doba na to sa vrátiť späť do „zabehnutých zdravých koľají“, alebo začať úplne od začiatku.

V priebehu tohoto predovulačného týždňa sa tiež ľahšie zbavíte svojich dlhodobých zlozvykov a podarí sa vám ich nahradiť  novými, zdravšími návykmi. Môžete tak ľahšie postupne zvládnuť prestať napr. fajčiť, piť klasickú kávu alebo vynechať z jedálnička cukor. Vybudujte si nové a náhradné rituály, ktoré nahradia tie staré a budú vás podobne ukludňovať a dodávať istotu v priebehu dňa – miesto kávy sa trebárs naučte na kvalitný zelený alebo bylinkový čaj a život si oslaďte zdravšími prírodnejšími sladkosťami.

Vzhľadom k tomu, že sa nám myslenie,pozornosť aj pamäťové schopnosti dostávajú v tejto dobe na maximum, pokiaľ študujete a je to len trochu možné, naplánujte si študijné aktivity najlepšie do tohoto týždňa. Keď už máte študentské roky a s nimi spojené skúškové obdobie za sebou, využite tento týždeň pre sebazdokonaľovanie. Ľahšie dostanete do hlavy  anglické slovíčka a budete aj lepšie chápať gramatiku. Tiež sa budete lepšie orientovať v odborných textoch. Posilnenú asertívnu schopnosť je dobré využiť pre vybavovanie rôznych záležitostí napr. reklamácií, na ktoré nemáme v iných fázach dostatok energie ani sebavedomia. Užívajte si naplno túto energickú fázu a tešte sa, čo vám prinesie fáza expresívna.

 

EXPRESÍVNA  FÁZA- OVULAČNÁ FÁZA

V expresívnej fáze sa ženy nachádzajú v období okolo ovulácie. Táto fáza sa inak nazýva MATKA alebo tiež LETO. Leto preto, že v našom tele doslova všetko zreje - neoplodnené zrelé vajíčko sa chystá opustiť vaječník. Naviac sú ženy v tomto období väčšinou veľmi príťažlivé a žiadúce. Príroda to proste múdro zariadila tak, aby sme sa v dobe, kedy je  najväčšia možná pravdepodobnosť otehotnenia ,mužom najviac páčili a aj my samy máme v tento čas väčšiu chuť na intímnosti a sex, čo prípadnému počatiu ešte viac nahráva.

Cyklická žena

Matkou sa toto obdobie označuje preto, že sme v priebehu týchto dní viac citlivé k potrebám druhých a máme väčší sklon sa o nich starať. Táto doba je preto skvelá i pre komunikáciu a riešenie rôznych problémov – expresívna fáza nám pomôže k väčšej empatii a ľahšie sa tak do človeka vcítime a pochopíme jeho pohľad na vec. V tejto fáze lepšie vychádzame s rôznymi typmi ľudí. Expresívnu fázu tak môžeme využiť i pre tímovú prácu, pretože k ostatným ľuďom z pracovného tímu a k ich názorom budeme pristupovať oveľa tolerantnejšie.

Mnoho žien si expresívnu fázu uvedomuje zároveň na fyzickej báze – niekedy môžu cítiť počas ovulácie nepríjemnú bolesť v podbrušku. Podľa teórie cyklické ženy medzi takto tým postihnuté patria najmä tie, ktoré majú nejakým spôsobom problém s prijatím svojej ženskej role . Niektoré ženy sa však naopak v tejto fáze priamo nájdu a majú pocit, že teraz sú konečne samy sebou. Cítia sa neskutočne žensky a prajú si, aby táto fáza trvala celý mesiac.

 

NA ČO SA MÔŽEME TEŠIŤ V PRIEBEHU EXPRESÍVNEJ FÁZE

V priebehu expresívnej fáze sa matersky staráme nielen o jednotlivé osoby, ale aj o naše vzťahy a tiež vzájomné vzťahy ostatných ľudí v našom okolí. V tejto fáze si v našich už tak dosť nabitých harmonogramoch radi urobíme čas na svoju rodinu a priateľov, ktorí sa v tomto období stávajú prioritou číslo 1. Na tých pár dní disponujeme darom väčšej trpezlivosti a schopnosti načúvať, čo dosť napomáha upevňovať medziľudské vzťahy. Na maximum si užívame i svoju rodičovskú rolu.

Expresívna fáza je úplný opak reflektívnej fázy – máme plno energie, výbornú náladu a chuť chodiť do spoločnosti. Na túto dobu je preto dobré si naplánovať rôzne obchodné schôdzky, výlety za kultúrou a ďalšie aktivity pre budovanie a posilňovanie spoločenských kontaktov. Expresívna fáza je naviac výbornou dobou pre vedenie ľudí. Vďaka posilnenej empatii sa dokážeme ľahko vžiť do ich potrieb a vďaka tomu je i výborne namotivovať.

V expresívnej fáze taktiež oplývame kreatívnymi schopnosťami, darí sa nám najmä v tých činnostiach, ktoré nazývame ako typicky ženské – skúšame nové recepty i neobvyklé chute v kuchyni, máme plno nápadov napr. na skrášlenie a zútulnenie domova, či prešitie starého oblečenia atď. Neznamená to však, že by sme mali celý expresívny týždeň stráviť len pri varení a prípadne šití. Snažte sa využiť túto kreatívnu a radostnú energiu v bežných každodenných činnostiach a zároveň si pri nich i odpočinúť, osviežiť myseľ, či ju využiť k meditáciám a zlepšeniu seba samej.

Cyklická žena

ČO NÁM V EXPRESÍVNEJ FÁZE NEJDE

V expresívnej fáze máme väčšinou problém s činnosťami, ktoré sú typicky skôr prisudzované mužom. Úplne mimo nás tak ide typicky mužská dravosť, agresivita a honba za dosiahnutím cieľa. Úplne neexcelujeme v logickom uvažovaní a horšie sa nám darí sústrediť sa na detaily. Nechce sa nám tráviť väčšinu dňa v práci a nejaký pres čas je pre nás nepredstaviteľný. Nejedná sa však o žiadnu lenivosť alebo únavu – proste sú len pre nás v tomto období dôležitejšie vzťahy než kariéra...,,Je lepšie všetko nechať na inokedy,,..

Počas expresívnej fáze si snažte dávať pozor na to, aby ste si na seba nenabrala príliš mnoho práce v snahe pomôcť ostatným. Okrem toho si dajte pozor, aby druhí nezneužívali vašu štedrosť a aktuálne starostlivé stránky. Aj keď počas expresívnych dní máte plno pozitívnej energie, strážte si ju a zbytočne s ňou neplytvajte na ľudí, ktorí to plno neocenia, a nevyčerpávajte sa. Príval energie v priebehu expresívnej fáze totiž môže odísť podobne rýchlo ako prišiel.

Myslite viac sama na seba a na to, čo chcete vy a menej na to, čo si o vás myslia ostatní ľudia. V expresívnej fáze sa totiž točí všetko okolo ostatných ľudí. Nechceme sa o nich len starať, máme tendenciu odvodzovať vlastnú hodnotu podľa toho, ako na nás reagujú ostatní ľudia a tiež máme sklony si domýšľať nevyslovené a veľmi nepravdepodobné závery. Nenechajte sa preto ničím odradiť a užívajte si naplno toto pozitívne obdobie a využite ho naplno, než príde spomalenie vo forme kreatívnej fáze.

 

KREATÍVNA FÁZA - PREDMENŠTRUAČNÁ FÁZA

Kreatívna fáze sa tiež inak nazývaná JESEŇ alebo ČARODEJNICA. Označenie Jeseň vychádza z toho, že podobne ako príroda na jeseň, tak i žena v tejto fáze spomaľuje a zberá skôr plody (úspechy), o ktoré sa zaslúžila v predchádzajúcich dvoch fázach – expresívnej a dynamickej. Čarodejnicou sa táto fáza nazýva preto, že je v tejto fáze  žena viac intuitívna, uzavretejšia do seba a vo spojení s prírodou. Má tiež stále ešte veľký vplyv na mužov a podobne ako v expresívnej fáze využíva svoje schopnosti ich okúzliť (zviesť).

Cyklická žena

Kreatívna fáza so sebou prináša určité spomalenie – začíname byť viac a viac unavené a  únava zosilňuje, ak sa blížime do reflektívnej fázy. Začíname sa zároveň sťahovať do vnútorného sveta a dočasne sa premieňame v introvertky. Prestáva sa nám chcieť chodiť do spoločnosti a radšej sme u seba doma – obrazne aj reálne. V hlave si spracovávame uplynulé udalosti a prechádzame si rôzne nevyriešené emočné záležitosti. Môžeme tiež dostať chuť začať niektoré problémy riešiť, ale vzhľadom k oslabujúcej energii to skôr vzdávame. Táto oslabená schopnosť potom môže byť príčinou našej frustrácie, hnevu a náhleho podráždenia, ktoré sa projektuje prostredníctvom príznakov PMS.

Na fyzickej úrovni sa teda kreatívna fáza prejavuje zvýšenou únavou, malou fyzickou výdržou, ale môžu začať prichádzať i rôzne ďalšie príznaky, ako je bolenie brucha či hlavy. Pokiaľ naviac nepočúvneme potrebu tela spomaliť a odpočívať, tieto príznaky sa môžu zhoršovať. Fáza čarodejnice má tak dve tváre – tú magickú okúzľujúcu a tvár protivnej ježibaby. Záleží na tom, ako túto fázu uchopíme, a tiež na tom, ako sme sa k sebe správali v predchádzajúcich dvoch fázach.

 

V ČOM SME V KREATÍVNEJ FÁZE DOBRÉ

Je logické, že nám v kreatívnej fáze nie je cudzia kreativita. Nie je to však kreativita premyslená a riadená, ale naše myseľ získava schopnosť počas toho, ako sa obracia dovnútra a nezaoberá sa problémami vonkajšieho sveta, prichádzať s náhlymi zábleskami geniálnych a kreatívnych nápadov. Darí sa nám tiež intuitívne v tvorivom písaní , skladaní hudby a ďalších iných mnohých kreatívnych činnostiach. Zároveň máme potrebu tvoriť i niečo hmotné a manuálne sa venovať drobným činnostiam.

V priebehu kreatívnej fáze sa naša fantázia obohacuje a bystrí. Oddajte sa jej, vysnívajte si svoj budúci život a vytvorte si k nemu vzťahujúce pozitívne afirmácie, ktoré potom môžete behom dynamickej fáze začať používať. Počas kreatívnej a potom nasledujúcej reflektívnej fáze to nie je veľmi vhodné, pretože nám klesá sebavedomie pod bod mrazu a naše podvedomie by týmto pozitívnym afirmáciám aj tak neuverilo.

Radšej sa zamerajte na urovnanie si vlastných aktuálnych myšlienok. K tomu vám môžu dopomôcť aj rôzne meditačné cvičenia, ktoré nám počas kreatívnej fázy obzvlášť idú. Môžete tieto novo nabité skúsenosti využiť a posunúť sa v duchovnom svete na ďalšiu úroveň. Kreatívna fáza je obdobie kedy môžeme celkovo zapracovať na svojom osobnom raste. Môžeme si v hlave pretriediť všetko, čo je pre nás dôležité a čomu sa chceme v živote venovať a nepotrebných vecí sa ľahko vzdať.

Cyklická žena

ČO NÁM V KREATÍVNEJ FÁZE VEĽMI NEJDE

Hnev, smútok, náhle prívaly sebaľútosti a nízkej sebadôvery sprevádzajú celú túto fázu a je pre nás veľmi ťažké ich nejakým spôsobom zvládať a usmerňovať. S emočnou výbušnosťou sa tiež spája nedostatok trpezlivosti a neschopnosť prijať spätnú väzbu alebo konštruktívnu kritiku. K tomu sa pridá ešte oslabená schopnosť empatie a máme tu priamo nebezpečnú kombináciu pre prácu v tíme a prácu s ľuďmi obecne.

V tejto fázy sa tiež cítime byť menej schopnými na takzvaných mužských pozíciách – máme zníženú schopnosť racionálneho uvažovania, problémy so sústredením, pamäťou i učením sa nových vecí. V túto dobu sme tiež nedobrými organizátorkami. Sme vôbec radi, pokiaľ si dokážeme behom tejto fáze zorganizovať vlastný čas. V kreatívnej fáze dokážeme byť pekne nepríjemné tým, že chceme mať pravdu za každú cenu a chceme, aby ostatní uznali, že tú pravdu máme.

S postupným znižovaním sebavedomia v priebehu kreatívnej fáze prichádzajú i pochybnosti o sebe samej. Cítime sa škaredé, tučné a k ničomu. Práve teraz viac ako inokedy  sme závislé na partnerovej pochvale a láskyplných gestách. Kvôli nízkemu sebavedomiu  nemá význam začínať s novými projektami alebo dávať si nová predsavzatia. Nemáme teraz dostatočne pevnú vôľu a vôbec si neveríme, že by sme to vôbec dokázali. Užite si túto fázu v kľude a zbytočne sa nestresujte.